Litinové nádobí na celý život

Stává se vám, že se vaše nádobí často otluče, rozbije nebo jen nesplňuje vaše požadavky? Toužíte po efektivním kousku, na kterém bude jídlo vypadat skvěle? V tom případě se nebojte trochu zainvestovat a vyzkoušejte litinové nádobí. Stačí si jen vybrat, které z variant dáte přednost.

Druhy litinového nádobí

  • Surová litina: Nádobí ze surové litiny je obvykle bez všech povrchových úprav a po čase používání získává přirozenou nepřilnavost, zároveň se z ní však neuvolňují žádné škodlivé látky pro lidský organismus.
  • Smaltovaná litina: Výrobky ze smaltované litiny jsou opatřeny vrstvou smaltu na povrchu, která působí nejen dekorativním dojmem, navíc zvyšuje odolnost a tvrdost litiny. Toto nádobí je vhodné i pro použití v myčce, protože je odolné vůči mycím solím.

Jak litinové nádobí používat?

Litinové nádobí je odolné vůči vysokým teplotám a zároveň je schopné teplo dlouho udržet. Můžete jej využívat při běžném vaření v domácnosti, ale své uplatnění najdou i na zahradě či chalupě, kde si v dnešní době stále více lidí staví venkovní kuchyně. Říká se, že toto nádobí je sice poněkud dražší, ale vydrží vám do konce života. Navíc je přirozeně magnetické, proto skvěle funguje na indukci a bez nutnosti jakýchkoliv úprav.

Další výrobky z litiny

Pokud vás litinové nádobí zaujalo, poohlédněte se i po dalších výrobcích z tohoto materiálu. Nemusíte se zaměřovat pouze na praktické věci jako jsou hrnce a pánve, na trhu naleznete i litinové čajové konvice. Pokud vlastníte kamna či krb, můžete vyzkoušet litinové příslušenství, například zásobníky na dřevo nebo krbové nářadí. Pro milovníky zahradničení jsou k dostání litinové podložky pod konev, které lze ale stejně dobře využít i v kuchyni jako podložku pod horké hrnce a pánve. Není se čemu divit, že si trend litinového nádobí lidé oblíbili, jeho multifunkční využití a nesporné benefity nelze přehlédnout.