Litinové nádobí jako výborná investice

Rádi vaříte? A chtěli byste si dopřát něco nového, lepšího? Chybí vašemu jídlu ten správný šmrnc nebo vůně, která láká už na dálku? Máme pro vás šikovný tip – pořiďte si litinové nádobí. Rozhodně nebudete litovat.

Litinové nádobí bez chemikálií

Litinové nádobí má hned několik předností. Tou nejzásadnější je, že neobsahuje žádné chemikálie, které by se mohly uvolňovat do podávaného jídla. Navíc litina je tvarově stálá a velmi odolná proti mechanickému poškození. Nádobí je nepřilnavé, dobře rozvádí teplo a můžete ho bez obav vystavit dlouhodobému tepelnému zatížení. Je vhodné pro přípravu běžných jídel i složitějších svátečních pokrmů.

Jak se o litinové nádobí starat?

  • nikdy ho nemyjte v myčce
  • nepoužívejte na něj saponáty, dostávaly by se do pórů
  • před prvním použitím nádobí umyjte houbičkou v čisté horké vodě
  • poté jej osušte a potřete jedlým olejem
  • následně jej zahřejte a vytřete papírovou utěrkou

Co všechno můžete v litinovém nádobí připravovat?

Odpověď je snadná – v podstatě cokoli – třeba pizzu, omelety, maso, zeleninu, ale i sladké dezerty. Jde jen o vaši fantazii a kulinářské umění.

Litinové nádobí do venkovní kuchyně

Litinové nádobí se výborně hodí, pokud si pořídíte venkovní kuchyň. Tato speciální pec vám umožní užívat si vaření na čerstvém vzduchu po celý rok, navíc příprava pokrmů v ní je velice snadná a rychlá – například pizzu můžete mít upečenou během dvou minut. Něco takového vám klasická trouba nabídnout nemůže.

Dopřejte si příjemný čas

Pohodu u krbu si můžete dopřát i doma, stačí, když si pořídíte kvalitní krbová kamna. Dlouhé zimní večery u nich se změní v překrásnou romantiku.