Krbová kamna si okamžitě oblíbíte

Málokdo má rád zimu. Když je dlouho chladno, vyčerpává nás to, chybí nám energie i dobrá nálada. Ale zimu je možné si zpříjemnit, a to velice snadno – pořiďte si krbová kamna. Věřte tomu, že je to balzám na duši. A navíc to má spoustu výhod.

Krbová kamna a jejich přednosti

  • příjemně se u nich uklidníte – stačí se na chvíli zahledět do plamenů ohně
  • poskytují sálavé teplo
  • jde o nejlevnější způsob vytápění – v porovnání s topením elektřinou nebo plynem – platí to i v případě, že nemáte k dispozici vlastní dřevo a budete si ho muset kupovat
  • je to stylová dekorace

Jak si vybrat správná krbová kamna?

Nemusíte se bát, že by výběr kamen byl náročný. Jen se zaměřte na tři základní faktory. Tím prvním je velikost prostor, které budete pomocí kamen vytápět. Druhým je, zda vám kamna budou sloužit jako primární nebo jen sekundární zdroj tepla. Záleží i na tom, jak často se budete ve vytápěných místnostech nacházet – jestli kamna umístíte do svého domova, kde trávíte většinu volného času, nebo jen na chatu či chalupu.

Dopřejte si vynikající jídlo

Máte rádi pokrmy připravené na ohni? To není problém – pusťte se do vybavování venkovní kuchyně. Co do ní patří? Základem je litinová pec, v níž si budete moci zhotovit skutečné delikatesy. Chybět by nemělo ani litinové nádobí – má řadu předností – především je odolné vůči mechanickému poškození i vysokým teplotám, můžete ho používat na všechny typy zdrojů tepla včetně indukce a je tvarově stálé. Nezapomeňte na kuchyňské pomocníky, jako je mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice. Venkovní kuchyni totiž můžete používat stejně jako tu klasickou.